Co polecacie do ogrzewania wody?

Awatar użytkownika

Postautor: DeltaJohn » śr paź 12, 2016 3:25 am

Witam! JEstem w tym momencie przed decyzją wymiany pieca w domu. Zapewne będzie to piec wężownicą, ale tu się właśnie też pojawia problem. Byłby on wówczas jedynym źródłem ciepłej wody, bo niestety, nie mamy żadnej kotłowni, ani niczego takiego. Dlatego też zastanawiam się, co najlepiej byłoby wykorzystać do uzyskania cwu. Co byście zalecili?

Awatar użytkownika

Postautor: Alfabetka » śr paź 12, 2016 3:34 am

Hej! Jest wiele rozwiązań, którym warto się przyjrzeć. Kwestia jest tego, ile też chcesz zainwestować. Jeśli masz więcej pieniążków, to zdecydowanie możesz montować kolektory słoneczne (ewentualnie możesz skorzystać z programu dofinansowania OZE). Dobre są też pompy cieplne. A zdecydowanie najlepsze są kombinacje kilku podzespołów :)

Awatar użytkownika

Postautor: ManSuper » śr paź 12, 2016 3:53 am

Koleżanka ma rację. Dzisiejsza technika grzewcza oferuje dużo więcej, niż jak to było kiedyś. Te rozwiązania współczesnej technologii ogrzewania to między innymi właśnie połaczenie w system tzw hybrydowy, czyli np. masz dwa urządzenia, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Polega to na tym, że łączysz kolektory, pompę i na przykład piec, choć o ile się orientuję, czasem wystarczą sama pompa i panele. W każdym razie, nawet jeśli masz piec, to powiedzmy, że z przyjściem zimy on ogrzewa dom do danej temperatury, zaś tamte źródła zapobiegają, by ta temperatura spadła. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem? ;)

Awatar użytkownika

Postautor: DeltaJohn » śr paź 12, 2016 6:22 am

Nawet bardzo ;) Ale to jest zdecydowanie, które będzie dla mnie w dalszej perspektywie. Jestem młodą osobą, więc jeszcze mam na to czas :P Teraz myślę o czymś bardziej doraźnym, może wiecie, jak jeszcze można ogrzewać skutecznie wodę?

Awatar użytkownika

Postautor: liniowa_funkcja » śr paź 12, 2016 9:00 am

hej! Nie powiedziałabym, że to jest rozwiązanie doraźne, ale jest zdecydowanie skuteczne i ekonomiczne. Zobacz sobie pod adresem http://galmet.com.pl/pl/podkategoria/elektryczne-ogrzewacze-wody elektryczne podgrzewacze wody. Są doskonale wyizolowane, więc jak woda się w nich nagrzeje, to nie spadnie jej temperatura, a to się liczy z oszczędnością na ogrzewaniu, prawda? ;) Przy czym masz zarówno te duże bojlery dostępne, jak i ogrzewacze podumywalkowe.

kuchnie gliwice

Wróć do Czas wolny