Poszukuję sadzonek drzew i krzewów do parku miejskiego.

Awatar użytkownika

Postautor: MadMax » pt lut 24, 2017 4:07 am

Startuję teraz w przetargu w swoim mieście na renowację lokalnego parku. Rzeczywiście… wszystko pozarastane, jakieś chaszcze zamiast krzewów i drzew. Bardziej by się to nadawało na łąkę. Narzęzia wszystkie mam, ale tutaj trzeba posadzić przede wszystkim nowe drzewa i krzewy. Dlatego liczę na to, że mi podpowiecie, gdzie można kupić drzewka i krzewy.

Awatar użytkownika

Postautor: ManSuper » pt lut 24, 2017 4:55 am

To jest najgorsze, jak miasta zaniedbają swoje tereny zielone, a później trzeba to zaorać i zbudować od nowa. Od cholery roboty! Na szczęscie my się zajmowaliśmy jedynie oczyszczeniem, a sadzeniem roślin zajęła się inna firma. Dlatego na Twoim miejscu jeszcze bym się zastanowił, czy startować :P

Awatar użytkownika

Postautor: RadosnaMarta » pt lut 24, 2017 7:44 am

A jakieś konkretne krzewy i drzewka potrzebujesz? Czy możesz sadzić na chybił-trafił?

Awatar użytkownika

Postautor: MadMax » pt lut 24, 2017 8:40 am

Do kolegi wyżej: powiem Ci tak, kontrakt jest dość intratny, więc szkoda z niego rezygnować. A co do roślinek. Z tego co widzę, to są tu raczej drzewa mieszane, niektóre z nich zostaną, te które kompletnie zdziczały wytniemy, ale mimo wszystko chcę zachować pewien umiar, a nie żeby było bardzo pstrokato. Myślę nad może jakimiś brzozami, jarząb może? Obowiązkowo mają być tuje i świerki pospolite (tak przynajmniej usłyszałem w magistracie). Z krzewów może trzmielina? Nie wiem, wszystko też się okaże, jak zobaczę ofertę sklepu.

Awatar użytkownika

Postautor: RadosnaMarta » pt lut 24, 2017 11:16 am

Aha. To część z wymienionych na pewno znajdziesz w tym sklepie http://sklep.sadzonki-kubiak.pl/. Masz tam świeżutkie i zadbane sadzonki drzew i krzewów najróżniejszych gatunków. Możesz też zamówić w hurcie, na paletach, choć nie wiem, czy będzie Ci potrzebne aż 1000 sztuk :) Na taki park pewnie gdzieś z 1/5 tego, prawda? W każdym razie chyba tam będą najlepsze ceny tych drzew i krzewów.

kuchnie gliwice

Wróć do Czas wolny