Rozwód z żoną

Awatar użytkownika

Rozwód z żoną

Postautor: ACzemuTak » pn paź 17, 2016 5:04 am

Dzień dobry. Mam już dosyć wszystkiego. Z żoną już od dawna nie żyję w zgodzie. Wiem, że ona mnie zdradza i nawet się z tym nie kryje. Dzieci w domu siedzą zaniedbane, ja tez zaniedbany. Nawet nie chce niczego już od tej kobiety, chce się z nią rozwieść i od niej uciekać…

Awatar użytkownika

Rozwód z żoną

Postautor: Kenshi » pn paź 17, 2016 6:02 am

No niestety tak to już bywa w małżeństwach, że się rozpadają i nic się nie da na to poradzić. W takiej sytuacji rzeczywiście warto się rozwieść i nie mieć ze sobą niczego wspólnego. A skoro żona rzeczywiście wszystko zaniedbuje, łącznie z dziecmi, to warto też zadbać o to, żeby opieka nad nimi została Tobie przyzna, choć to może być trudne.

Awatar użytkownika

Rozwód z żoną

Postautor: ACzemuTak » pn paź 17, 2016 6:31 am

Dzień dobry. Decyzja o rozwodzie nigdy nie jest prosta, bo wiadomo, że jak się z kimś związało, to zawsze jest nadzieja, że się poprawi. Ale skoro mówisz, że masz już dosyć i że Twoja żona rzeczywiście się nie zachowuje fajnie, to rzeczywiście lepiej się rozwieść i mieć to za sobą, zamknąć ten rozdział życia. W praktyce udzielenie rozwodu jest często formalnością, jeśli sąd stwierdza, że pożycie małżeńskie rzeczywiście ustało i już nie ma do niego powrotu. No i rozwód może być udzielony bez orzekania o winie, ale sąd na Twój wniosek może też uznać winę jednego z małżonków. Ty mówisz, że żona ze swoimi zdradami się nawet nie kryje, więc w pozwie o rozwód, który składasz w sądzie okręgowym w miejscu, w którym mieszkasz, zaznaczasz, że chodzi tutaj o rozwód z orzeczeniem o winie, bo w rzeczywistości to Twoja żona zawiniła i przez nią Wasze małżeństwo się rozpadło. Taki wniosek kierujesz do wydziału cywilnego. No i jak mówił kolega nade mną, możesz też ograniczyć prawa matki do dzieci. Wtedy też to wszystko na wniosku o rozwód wpisujesz, że chcesz, aby prawa rodzicielskie zostały Tobie przyznane i jeszcze możesz wystąpić o alimenty na dzieci, która Twoja wtedy już była żona będzie musiała Ci płacić. Sprawa w sądzie się odbędzie i sąd zadecyduje wtedy, czy są podstawy do tego, żeby orzec winę żony. Jak będziesz miał jakieś dowody to dobrze, będzie to działało na Twoją korzyść. Z pomocą może też przyjść adwokat rozwodowy z Łodzi, który Ci trochę pomoże to wszystko uporządkować i dojść do ładu ze wszystkim.

Awatar użytkownika

Rozwód z żoną

Postautor: ACzemuTak » pn paź 17, 2016 9:15 am

Nawet nie wiedziałem, że takie rzeczy można zrobić. No nie mam wyjścia, ten rozwód musi się odbyć i oczywiście będę walczył o dzieci, bo nie chce, żeby one zostały z tą kobietą która może im tylko krzywdę wyrządzić i nic więcej

Awatar użytkownika

Rozwód z żoną

Postautor: Balbina » pn paź 17, 2016 9:31 am

Straszne historie się dzieją w niektórych rodzinach. Ale to racja, skoro ta kobieta cię zdradza i nie dba o dzieci to naprawdę trzeba zrobić wszystko żeby dzieci błyły z tobą i żeby u Ciebie miały jak najlepiej

kuchnie gliwice

Wróć do Po ślubie...