Stosowanie olejów do celów kosmetycznych

Awatar użytkownika

Postautor: nokafoka » śr sie 31, 2016 5:17 pm

czy zdarza się Wam używać olejów w celach kosmetycznych? Włosy, skóra, zęby, takie rzeczy? Czytałam, że warto i jestem ciekawa jak to jest w praktyce. Macie jakieś dobre albo złe doświadczenia? Podzielcie się!

Awatar użytkownika

Postautor: Kasiiik14 » śr sie 31, 2016 7:43 pm

hmmm, wiesz co, ja stosowałam olej na włosy i efekty były bardzo przyjemne. Moje włosy były dosyć zniszczone, bo nie dbałam o nie jak trzeba – częste farbowanie i lokówka zrobiły swoje… A odkąd zaczęłam stosować oleje, wszystko się znacznie poprawiło. Są bardziej nawilżone, miękkie, lepiej się układają. I błyszczą. A wystarczy, że dwa razy w tygodniu wezmę się za olejowanie. Chociaż też przyznam, że dałam sobie trochę spokoju z farbami i termicznymi zmianami, staram się bardziej dbać o to, co naturalne.;)

Awatar użytkownika

Postautor: Alfabetka » śr sie 31, 2016 10:18 pm

mnie zachwyca działanie oleju tłoczonego z ostropestu. Miałam dosyć szorstką, popękaną skórę i odkąd zaczęłam go stosować bardzo się poprawiła. Nakładałam go głównie na pięty, ale też dobrze nadaje się na twarz, wygląda na bardziej wypoczętą i odżywioną. Oczywiście jeśli na twarz to trzeba rozsądnie dawkować – ale w małej ilości, jeszcze na trochę mokrą po kąpieli skórę (koniecznie na noc) działa cuda. Polecam.:)

Awatar użytkownika

Postautor: nokafoka » śr sie 31, 2016 11:22 pm

a gdzie kupujecie te oleje? Macie pewność, że są naturalne i dobrej jakości? Trochę się boję, że coś kupię, a potem okaże się, że chemia i mi to wyjdzie efektem wyprysków na twarzy albo wypadaniem włosów…

Awatar użytkownika

Postautor: liniowa_funkcja » czw wrz 01, 2016 12:47 am

Najlepiej kupować gdzieś w sprawdzonym miejscu. Ja biorę z olini pl. Mają bardzo fajne opisy dużo można się dowiedzieć. Na przykład zastanawiałam się jak dawkować olej z czarnuszki i wystarczyło jedno kliknięcie, by się dowiedzieć.:D

Awatar użytkownika

Postautor: nokafoka » czw wrz 01, 2016 3:03 am

faktycznie opisy mają fajne. A coś poza czarnuszką brałaś?

Awatar użytkownika

Postautor: liniowa_funkcja » czw wrz 01, 2016 5:19 am

zamawiałam tam od razu parę olejów na spróbowanie. Czarnuszkę, pestki dyni i olej kokosowy. Wszystkie są naprawdę ciekawe. Poczytaj sobie, a wybierzesz coś dla siebie.:D

Awatar użytkownika

Postautor: nokafoka » czw wrz 01, 2016 5:45 am

kokosowy kusi mnie najbardziej, muszę go przetestować. Chociaż jak tak patrzę to kusi dużo więcej rzeczy.:D

kuchnie gliwice

Wróć do Moda i kosmetyki