Gdzie szukać pracy dla opiekunki osób starszych w Niemczech?

Awatar użytkownika

Postautor: DzikiKot » czw lut 09, 2017 4:37 am

Witam wszystkich. Moja żona od kilku lat zajmuje się opieką nad chorymi osobami, każdego dnia odwiedza starszą panią i starszego pana, daje im leki, pomaga trochę w domu itp. Generalnie była zawsze bardzo zadowolona z tego, ale ostatnio spotkała się na zjeździe absolwentów z dawną przyjaciółką, która jak się okazało ma mniej więcej takie same obowiązki, tylko że w Niemczech i zarabia na tym dobre 4x więcej… Więc moja żona teraz jęczy, że chce wyjechać, a ja jej postanowiłem znaleźć jakiegoś pośrednika. Chce, niech spróbuje na jakiś czas, byle to było uczciwie i beziecznie.

Awatar użytkownika

Postautor: RadosnaMarta » czw lut 09, 2017 7:08 am

Dobrze robisz, że się oglądasz za agencją bo często się słyszy że kobiety odowiadały na jakieś ogłoszenia prywatnych osób w Niemczech a potem się okazywało, że nie dość, że na czarno, to jeszcze na przykład jakieś fatalne warunki mieszkaniowe albo ją traktują jak służącą… Ja się za pierwszym razem dałam złapać na coś takiego i jak na razie mam obawy przed wyjazdem…

Awatar użytkownika

Postautor: Balbina » czw lut 09, 2017 8:59 am

Też bym się bała na własną rękę, szczególnie jeśli zna się język tylko w podstawowym stopniu. Jednak zawsze lepiej tutaj na miejscu wszystko załatwić z rodakami i zostawić organizację wszystkiego tym co się na tym znają i mają kontakty sprawdzone.

Awatar użytkownika

Postautor: TwardaJane » czw lut 09, 2017 9:57 am

Ja się zatrudniłam 2 lata temu przez portal laxocare.pl/. Załatwili za mnie wszystko i mam normalnie umowę w Polsce, opłacony ZUS itp., a zarabiam w euro i mieszkam bez żadnych opłat u niemieckiej rodziny. Na początku się bałam, bo właśnie nie mówiłam płynnie po niemiecku, ale rodzina tamta jest bardzo wyrozumiała i sami mi pomagali w nauce na miejscu.

Awatar użytkownika

Postautor: Camilla » czw lut 09, 2017 11:34 am

O proszę, ja też znalazłam pracę właśnie przez laxocare.pl. To jest chyba najlepsza agencja dla osób zainteresowanych pracą opiekunki osób starszych w Niemczech, wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane i tak naprawdę nie ma na co narzekać

kuchnie gliwice

Wróć do Praca, kariera